خصوصی سازی

قانون ضد سرقت دیجیتال

cyber-crime

طرح ضد سرقت ديجيتالي بخشي از لايحه پيشنهادي گسترده‌تر براي تشويق توسعه اقتصاد ديجيتالي در انگليس است. بسياري از پيشنهادهاي اوليه در اين لايحه در شتاب براي تکميل اين قانون پيش از برگزاري انتخابات ملي در ششم ماه مي حذف شدند که شامل طرح وضع ماليات بر خطوط تلفن براي تامين هزينه گسترش پهناي باند پرسرعت‌تر به مناطق روستايي دورافتاده بود. ادامه مطلب »

اساسنامه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي

cra

هيئت وزيران در جلسات مورخ 26/3/1387 و 22/9/1388 بنا به پيشنهاد شماره 28822/1 مورخ 21/8/1386 وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و به استناد تبصره (3) ماده (7) قانون وظايف و اختيارات وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ـ مصوب1382ـ اساسنامه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي را به شرح زير تصويب نمود ادامه مطلب »

نهاد تنظیم مقررات جمهوری چک

Czech_Republic_Flag2

حوزه اختیارات سازمان مخابرات چك (كه در این مقاله «سازمان» نامیده می‌شود) به موجب قانون مرتبط با ارتباطات الكترونیك، و برپایه اصلاح دیگر قوانین این بخش (قانون ارتباطات الكترونیك) كه در درون فعالیت‌های سازمانی معنا پیدا می‌كند، تضمینی بر كاركردهای ارتباطات الكترونیك و فعالیت‌های بین‌المللی مرتبط با این بخش در ارگان­ها و سازمان­های دولتی و غیردولتی مجری آن می‌باشد. نمایندگان ... ادامه مطلب »

مایکروسافت و قوانین ضدانحصار اروپا

اتحاديه اروپا و مايكروسافت در شرف پايان دادن به مشاجره 10 ساله بر سر عملكرد اين شركت نرم‌افزاري در پيش نصب مرورگر اينترنت اكسپلورر در رايانه‌هاي جديد هستند. به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين دعوا با موافقت مايكروسافت براي عرضه برنامه‌اي كه به كاربران امكان مي‌دهد براي انتخاب مرورگر مورد استفاده در رايانه‌هاي ويندوز تصميم بگيرند، ... ادامه مطلب »