خصوصی سازی

قانون ضد سرقت دیجیتال

cyber-crime

طرح ضد سرقت دیجیتالی بخشی از لایحه پیشنهادی گسترده‌تر برای تشویق توسعه اقتصاد دیجیتالی در انگلیس است. بسیاری از پیشنهادهای اولیه در این لایحه در شتاب برای تکمیل این قانون پیش از برگزاری انتخابات ملی در ششم ماه می حذف شدند که شامل طرح وضع مالیات بر خطوط تلفن برای تامین هزینه گسترش پهنای باند پرسرعت‌تر به مناطق روستایی دورافتاده بود. ادامه مطلب »

اساسنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

cra

هیئت وزیران در جلسات مورخ 26/3/1387 و 22/9/1388 بنا به پیشنهاد شماره 28822/1 مورخ 21/8/1386 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد تبصره (3) ماده (7) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ـ مصوب1382ـ اساسنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را به شرح زیر تصویب نمود ادامه مطلب »

نهاد تنظیم مقررات جمهوری چک

Czech_Republic_Flag2

حوزه اختیارات سازمان مخابرات چک (که در این مقاله «سازمان» نامیده می‌شود) به موجب قانون مرتبط با ارتباطات الکترونیک، و برپایه اصلاح دیگر قوانین این بخش (قانون ارتباطات الکترونیک) که در درون فعالیت‌های سازمانی معنا پیدا می‌کند، تضمینی بر کارکردهای ارتباطات الکترونیک و فعالیت‌های بین‌المللی مرتبط با این بخش در ارگان­ها و سازمان­های دولتی و غیردولتی مجری آن می‌باشد. نمایندگان ... ادامه مطلب »

مایکروسافت و قوانین ضدانحصار اروپا

اتحادیه اروپا و مایکروسافت در شرف پایان دادن به مشاجره ۱۰ ساله بر سر عملکرد این شرکت نرم‌افزاری در پیش نصب مرورگر اینترنت اکسپلورر در رایانه‌های جدید هستند. به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دعوا با موافقت مایکروسافت برای عرضه برنامه‌ای که به کاربران امکان می‌دهد برای انتخاب مرورگر مورد استفاده در رایانه‌های ویندوز تصمیم بگیرند، ... ادامه مطلب »