خصوصی سازی

قانون ضد سرقت دیجیتال

cyber-crime

طرح ضد سرقت ديجيتالي بخشي از لايحه پيشنهادي گسترده‌تر براي تشويق توسعه اقتصاد ديجيتالي در انگليس است. بسياري از پيشنهادهاي اوليه در اين لايحه در شتاب براي تکميل اين قانون پيش از برگزاري انتخابات ملي در ششم ماه مي حذف شدند که شامل طرح وضع ماليات بر خطوط تلفن براي تامين هزينه گسترش پهناي باند پرسرعت‌تر به مناطق روستايي دورافتاده بود. ادامه مطلب »

اساسنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

cra

هيئت وزيران در جلسات مورخ 26/3/1387 و 22/9/1388 بنا به پيشنهاد شماره 28822/1 مورخ 21/8/1386 وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و به استناد تبصره (3) ماده (7) قانون وظايف و اختيارات وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ـ مصوب1382ـ اساسنامه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي را به شرح زير تصويب نمود ادامه مطلب »

نهاد تنظیم مقررات جمهوری چک

Czech_Republic_Flag2

حوزه اختیارات سازمان مخابرات چک (که در این مقاله «سازمان» نامیده می‌شود) به موجب قانون مرتبط با ارتباطات الکترونیک، و برپایه اصلاح دیگر قوانین این بخش (قانون ارتباطات الکترونیک) که در درون فعالیت‌های سازمانی معنا پیدا می‌کند، تضمینی بر کارکردهای ارتباطات الکترونیک و فعالیت‌های بین‌المللی مرتبط با این بخش در ارگان­ها و سازمان­های دولتی و غیردولتی مجری آن می‌باشد. نمایندگان ... ادامه مطلب »

مایکروسافت و قوانین ضدانحصار اروپا

اتحادیه اروپا و مایکروسافت در شرف پایان دادن به مشاجره ۱۰ ساله بر سر عملکرد این شرکت نرم‌افزاری در پیش نصب مرورگر اینترنت اکسپلورر در رایانه‌های جدید هستند. به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دعوا با موافقت مایکروسافت برای عرضه برنامه‌ای که به کاربران امکان می‌دهد برای انتخاب مرورگر مورد استفاده در رایانه‌های ویندوز تصمیم بگیرند، ... ادامه مطلب »